menu
lets talk
mccann tech
למה דווקא
איתנו?

מתודולוגיה

מותגים הם יצורים מורכבים: אם בעבר השליטה במסר היתה בידם של המותגים אשר יצרו סיפור אחד מוחלט שהועבר לצרכנים שחיכו להקשיב לו – היום המציאות מורכבת הרבה יותר. הצרכן – במקרה שלנו המועמד והעובד – חשוף ליותר מידע והוא לא מוכן להיות ניצב דומם בהצגה של המותג. עניין זה מועצם כמובן כאשר הצרכן שלנו הוא למעשה העובד או המועמד שמקום עבודתו מהווה רכיב משמעותי במוניטין האישי שלו, שמגבש דעות על החברה מתהליך של למידה או מניסיון אישי (אם בתהליך מיון ואם בעבודה). עובדים ומועמדים אלה הופכים למעשה לסוכני החברה בעולם ובכך לערוץ תקשור מרכזי בפני עצמם.

למה דווקא McCann Tech?
בניית סיפורים

כחברת פרסום אנו מבינים כיצד בונים סיפור. ובשביל למשוך את המועמדים, בשביל לייצר תחושת נחשקות וכדי לבסס גאוות יחידה – חברה צריכה לספר לא רק על המוצר שלה אלא לייצר סיפור מעניין וייחודי אשר פורץ את גבולות הפרקטיקה ואולי אף מוסיף נגיעה של קסם לכל העסק. בשביל לעשות זאת, יש להבין את השוק לעומקו, את שאיפות המועמדים והעובדים ואת כל מה שביניהם. ויתרה מכך, צריך לשלוט בבניית סיפורים ברורים, מושכים ואמיתיים – כאלה שסוחפים מעבר למקום העבודה עצמו.

 

בשורה התחתונה:
אין מותג מעסיק אטרקטיבי שאין לו סיפור אטרקטיבי וברור

ישומיות

סיפור הוא רק נקודת ההתחלה. אין ספק שלא פשוט לייצר סיפור עמוק ומעניין – אולם להפוך אותו מסיפור טוב במצגת לסיפור שניתן ליישם, זאת מיומנות אחרת. הסיבה? המעבר בין הרעיון לביצוע הוא מעבר מעולם הדימיון לעולם המעשה. הוא היכולת לתרגם את הרעיונות הגדולים בצורה שתתאים לקהל היעד ותיצור עימו מערכת יחסים. ולכן סיפור מעולה אינו מספיק, צריך לדעת כיצד לייצר סיפור שעובר בקלות וביעילות מרעיון על דף להרבה יותר מכך.

 

בשורה התחתונה:
לא מספיק לספר סיפור, צריך לדעת ליישם אותו

תוכנית פעולה A-Z:

הזירה התקשורתית היום הפכה סוערת וסואנת – ולא נראה שהיא בדרך לשקוט. מותגים היום מתחרים לא רק על מקום בקטגוריה הספציפית שלהם אלא מתחרים בכל המותגים, בכל הקטגוריות, תחרות בין אינסוף מסרים שמציפים את הפיד – תחרות על תשומת הלב. במקביל, הקשב של הקהל הולך ומתקצר. המסקנה: תקשורת חכמה ומותאמת היא המפתח להצלחה. לפיכך, חשוב לייצר תוכנית עבודה יעילה אשר מצליחה להפוך את הרעיון היישומי להצלחה ולהגיע לקהל היעד בצורה ובפלטפורמות הרלוונטיות אליו.

 

בשורה התחתונה:
בניית תוכנית תקשורתית פרקטית היא חלק אינטגרלי מתהליך העבודה

אנחנו מציעים 2 מושגים לניתוח ובנייה של מותג המעסיק החדש:
01

Experience Branding

תחשבו על זה רגע: האם אי פעם רכשתם משהו שאינכם מבינים? התשובה היא כנראה לא. הסיבה היא ברורה: אנשים קונים, מאמינים ומנכסים דברים שמשקפים אותם בצורה כלשהי, כאלה שמדברים אליהם במילים שהם מבינים, כאלה שהם שואפים להיות חלק בהם. כמו שאייפון אומר משהו על המחזיק בו, כמו שפרארי אומר משהו על האישה שנוהגת בו – גם מקום העבודה אומר משהו על האדם שעובד בו. ולכן, מותג המעסיק אינו עוד סיפור שצריך למכור אלא חוויה שלמה שנבנית מתוך קהל העובדים והמועמדים. הרעיון הוא שחווית המועמד והעובד הם אחת מאבני היסוד המשמעותיים ביותר בבניית מותג מעסיק – המותג צריך לנבוע מתוך היום־יום של העובד/המועמד ומתוך השאיפות שלהם לעתיד, הוא צריך לשקף אותם ולאפשר להם לצמוח, הוא צריך לספר משהו עליהם לסביבה הקרובה, הוא צריך לגרום להם לרצות להיות חלק בו (והוא חלק בהם). מותג המעסיק הוא לא צדדי בחייהם של העובדים/המועמדים – אלא אחד מנקודות הייחוס המשמעותיים ביותר שלהם עבור עצמם. ולכן, הוא חייב להבין אותם ולהגיב אליהם. למעשה, מדובר ב־talent driven funnel – מהמיתוג, דרך התקשורת השיווקית וכלה בתהליך המיון וסביבת העבודה –
החוויה של העובד והמועמד צריכה להוות את הבסיס המיתוגי.

02

People Growth Branding

במקרים רבים כשמתחילים בבניית מותג מעסיק, משקיעים מחשבה רבה על הקהל מבחוץ, על הקהל שרוצים לגייס. בעולמות של מותג מעסיק, יש משמעות – במיוחד לאור אתרי הדירוגים – למיתוג מעסיק גם עבור העובד: לייצר לו חוויה, להבין את חוות הדעת שלו, לגרום לו לאהוב את החברה, לצמוח ולהתגאות בה. במילים אחרות: להפוך אותו לשגריר. ולכן, כשאנחנו בונים מותג מעסיק אנחנו תמיד יוצאים במטרה לגרום לעובדים הנוכחיים להפוך להיות השגרירים של החברה שכן, צמיחה
של הפרט העובד בתוך החברה משמעה גם צמיחה של איכות כוח האדם, של המוניטין הנבנה על ידם ובסופו של דבר גם על צמיחה בכמות המועמדים.

ואם לסכם: בניית מותג, ובתוך כך גם מותג מעסיק, לא נגמרת במיתוג (חס וחלילה!). להיפך! לכן, בעוד שברוב המקרים פיצוח המותג הוא השלב האחרון בשרשרת הערך – ב־McCann Tech אנו רואים את בניית מותג המעסיק עסק הוליסטי שרק מתחיל בפיצוח המותג.
אנו מאמינים שפיצוח אסטרטגי, קריאייטיבי ותקשורתי חייב להתלוות לאסטרטגית מדיה, לכלים שמתקשרים את המיתוג פנימה לעובדים והחוצה למגוייסים, אשר מתאימה ומפצחת את הפלטפורמות הרלוונטיות לכל מותג, בונה קהילה ומביאה לאופטימיזציה של מותג המעסיק בעולם מלא מותגים ורעש.
ברוכים הבאים ל־McCann Tech – We Put The Brand In Employer Branding

lets talk
lets talk
mccann tech
צרו קשר
כמה פרטים ואנחנו אתכם
שדה חובה*

מה מעניין אותך?
בניית מותג מעסיק
משאבי אנוש
מדיה